Odzyskiwanie danych Bochnia

Odzyskujemy utracone dane ze wszystkich nośników danych

Dyski twarde

Serwery

Telefony

Karty pamięci

Odzyskiwanie danych na własną rękę

W Internecie dostępnych jest wiele programów do odzyskiwania danych. Niestety w większości wypadków w ten sposób nie udaje się odzyskać danych, co gorsza, każda taka próba pogarsza, a czasem uniemożliwia nam odzyskanie danych. W przypadku ważnych plików na których naprawdę nam zależy, polecamy koniecznie oddanie dysku w nasze ręce. 

odzyskiwanie danych Bochnia

Odzyskiwanie danych  – uszkodzony dysk

W przypadku uszkodzenia dysku (nawet mechanicznego) mamy duże szanse odzyskać znajdujące się na nim dane. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i zakresu uszkodzenia dysku. W przypadku twardych dysków HDD najczęściej awarii ulega:

  • elektronika (najczęściej przepięcia)
  • logiczna struktura danych
  • warstwa mechaniczna dysku (talerze, głowice itp.)

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w odzyskiwaniu utraconych danych oraz profesjonalne narzędzia. Potwierdzeniem naszych kwalifikacji jest wielu zadowolonych Klientów.

Sformatowany dysk a odzyskiwanie danych

W przypadku sformatowania dysku również mamy bardzo duże szanse na odzyskanie większości danych. Ważne jest w tym wypadku, żeby nie wykonywać żadnych czynności na tym dysku (nie instalować żadnego oprogramowania). W przypadku nadpisania danych np. instalacji nowego systemu, oprogramowania – szanse odzyskania danych i ich zakres maleją. Każdy nadpisany blok dysku uniemożliwia odzyskanie zapisanych tam danych.

Dyski zewnętrzne – odzyskiwanie danych

Dyski zewnętrzne dosyć często ulegają awariom. Najczęściej są one narażone na uszkodzenia:

  • elektryczne (wrażliwy układ zasilający pomiędzy dyskiem a kontrolerem)
  • mechaniczne
  • termiczne (niskie i wysokie temperatury) – najlepiej używać dyski w temperaturze pokojowej

W większości wypadków w obudowie takiego dysku jest montowany dysk talerzowy HDD 2,5 lub 3,5 cala. Odzyskiwanie danych w tym wypadku zazwyczaj przynosi bardzo zadowalające efekty, podobnie jak standardowych dysków HDD.

odzyskiwanie danych z dysku Bochnia

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Dyski SSD nie posiadają żadnych ruchomych elementów (np. głowice, talerze) co czyni je bardziej odporne na uszkodzenia np. mechaniczne. Najczęstszą przyczyną awarii takich dysków są uszkodzenia elektryczne (przepięcia), które powodują uszkodzenia oprogramowania nośnika, kontrolera pamięci FLASH lub którejś z kości pamięci. Odzyskiwanie danych po takim uszkodzeniu niestety jest droższe i trudniejsze ale oczywiście możliwe.

Cennik

W przypadku odzyskiwania danych każdy przypadek jest indywidualny. Cena odzyskania danych zależna jest od rodzaju i typu uszkodzenia nośnika danych. Ostateczną kwotę jesteśmy w stanie podać po szczegółowej analizie dysku i określeniu danych, które jesteśmy w stanie odzyskać. W przypadku usługi odzyskania danych analiza dysku jest bezpłatna.

Odzyskiwanie danych Bochnia

Analiza dysku – GRATIS
Zapraszamy